Atbalsts Latvijas jauniešu medijpratībai. Projekta nr. : S-LG750-17-GR-080

LEPOJAMIES!

2.11.

1.11.-3.11. Kuldīgas Centra vidusskolas skolotājas Indra Tīruma, Larisa Flugrāte, Iveta Eglīte, Antra Spuļģe piedalījās projektā “Atbalsts Latvijas jauniešu medijpratībai” Siguldā.

21.09.

21.septembrī Kuldīgas Centra vidusskolā notika KCV un DA Liepājas pilsētas 5. vidusskolas medijpratības seminārs Skrundas, Alsungas, Aizputes, Liepājas, Kuldīgas novada skolu pedagogiem. Pieredzē dalījās skolotājas Iveta Eglīte, Antra Spuļģe, Larisa Flugrāte un Indra Tīruma.
Nodarbības vadīja arī Kuldīgas Galvenās bibliotēkas pārstāve Itija Vespere -“Kvalitatīvi un uzticami mediji: ikdienā un pētniecībā” un Skrundas televīzijas žurnāliste  Baiba Podniece – “Reģionālie mediji un to loma”.

   

Seminārs KCV skolotājiem par medijpratību.

  

Medijpratības meistarklase Kuldīgas Centra vidusskolā

Kuldīgas Centra vidusskolā 17. aprīlī notika medijpratības meistarklase angļu valodā, ko vadīja Fulbraita fonda stipendiāte Alina K. Clay no ASV. Šī aktivitāte norisinājās Izglītības attīstības centra īstenotā un ASV vēstniecības Latvijā finansētā projekta „Atbalsts Latvijas jauniešu medijpratībai” ietvaros.

Nodarbības laikā skolēni, ar dažādu interesantu uzdevumu palīdzību, iepazina iemeslus, kāpēc rodas viltus ziņas, kā var pārbaudīt ziņu avotus, ziņas un attēlu ticamību. Skolēniem bija iespēja  izvērtēt dažādas interneta vietnes, Facebook, Twitter kontus un mēģināt pašiem noteikt pazīmes, kas liecina par tajos atrodamās informācijas patiesumu. Alina skolēnus iepazīstināja ar tiešsaistes rīkiem, ko izmantot, lai pārbaudītu informāciju.

Skolēni novērtēja iespēju papildināt svešvalodas prasmes, diskutējot angļu valodā, kā arī iegūtās zināšanas , kas palīdz  pamanīt un  atpazīt viltus ziņas, padomāt pirms , kādu ziņu “ielaikot”, liek padomāt par informāciju, kas atrodama sociālajos tīklos un tās izplatīšanās ātrumu.