Inese Titova, 317. kab.

 

 

Darba laiks:
P. 830-1440
O. 830-1525
T. 830-1440
C. 830-1525
P. 830-1440

 

Karjeras izglītība ir plānots pasākumu, kursu un programmu nodrošinājums izglītības iestādēs, lai palīdzētu izglītojamajiem attīstīt savu interešu, spēju un iespēju samērošanā, savu karjeras mērķu izvirzīšanā, karjeras vadīšanā; sniegtu zināšanas un izpratni par darba pasauli, tās saikni ar izglītību, par karjeras plānošanu un tālākizglītības iespējām, kā arī nodrošinātu efektīvu dalību darba dzīvē.

Pedagogs karjeras konsultants sadarbojas ar:

 • audzinātājiem;
 • priekšmetu skolotājiem;
 • skolēniem;
 • vecākiem;
 • skolas administrāciju.

Pedagogs karjeras konsultants veic:

 • dokumentācijas veidošana karjeras atbalsta plānošanai un pasākumu īstenošanai;
 • karjeras attīstības atbalsta pasākumu koordinēšanu, organizēšanu un vadīšanu dažādām mērķa grupām;
 • nodrošina informācijas pieejamību karjeras virziena izvēlei;
 • sadarbojas ar partneriem karjeras veidošanas jautājumos;
 • veic izpēti un metodisko darbu;
 • veic profesionālo kompetenču pilnveidošanu;
 • veic individuālās konsultācijas.

 

KCV KAA darba plāns

Karjeras izglītības programma

Izzini sevi (testi)

Noderīgas saites karjeras izglitībā

 

AKTUĀLI

12.11.

12.novembrī 12.klašu skolēniem notika seminārs “Karjeras izvēles ceļš krāsainajās smiltīs”. Pasākums tika īstenots projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros. Semināra laikā skolēni mācījās, kā izplānot un sasniegt savus karjeras izvēles mērķus.

  

2.11..2018.

2. novembrī 3.a klases skolēni apmeklēja Ādažu Čipsi zīmola pārtikas rūpnīcu. Pasākums tika īstenots projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros. Skolēni uzzināja, kā top viņu iecienītie čipsi un kādas profesijas tiek pārstāvētas uzņēmumā.
3.a klases skolēni devās arī uz VAS “Starptautiskā lidosta “Rīga””. Pasākuma laikā skolēni uzzināja par daudzajām lidostas struktūrvienībām kā iespējamām darba vietām pasažieru apkalpošanas sfērā un lidostas infrastruktūras uzturēšanas sfērā. Lidostā skolēni iepazinās ar gaisa satiksmes dispečera profesiju, lidmašīnas apkopes mehāniķa, pilota, stjuartes profesijām, uzzināja par izglītības un darba iespējām šajās jomās.

31.10.2018.

Kuldīgas Centra vidusskolas 8. – 11. klašu skolēni piedalījās VIAA organizētajā seminārā “Stereotipi un realitāte – karjeras iespējas būvniecības nozarē”.

30. 10.

4.a klases skolēni devās mācību ekskursijā uz maizes ceptuvi “Lāči” un piedalījās izzinoši izglītojošā mācību ekskursijā “Es, kā maizes cepējs”. Pasākums  tika īstenots projekta Nr. 8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros. Skolēni gida pavadībā tika iepazīstināti ar ceptuvi. Ekskursijas laikā skolēni varēja iepazīties, kā un kur maizīte rūgst, uz kā veido un kur to cep, kā notiek darbs cehos.
Interesantākais un aizraujošākais bija klases rupjmaizes kukuļa veidošanas process un kopīgā kliņģera cepšana.

 

18.10. 

9. klašu skolēni viesojās SIA “Bobsleja un kamaniņu trasē” Siguldā. Pasākums tika īstenots projekta Nr. 8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.
Sarunas mērķis ar sporta jomas profesionāļiem  bija iepazīt viņu darba ikdienu un uzzināt, kādas prasmes un personības īpašības palīdz šo profesiju pārstāvjiem noturēties darba tirgū un sporta elitē.

15.10.-19.10

Karjeras projekta ietvaros Nr. 8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”, Kuldīgas Centra vidusskolas 1.klašu skolēniem notika pasākums “Ko dara pasākuma vadītājs, organizētājs , noformētājs?” Pasākuma laikā tika iepazīta tāda profesija kā aerodizains. Pasākuma vadītāja Inta Lagzdeniece piedāvāja skolēniem iejusties aerodizainera lomā.
Skolēni paši pūta balonus, no tiem izveidoja izveidoja sunīti un puķi.

 

No 9.10. – 12.10. norisinājās Kuldīgas novada pasākums “Uzņēmumu dienas””. Pasākuma ietvaros 7.b klases skolēni apmeklēja karameļu fabriku Jelgavā. Mācību ekskursijas laikā skolēni iepazina uzņēmuma darba specifiku, kā arī piedalījās meistarklasē “Kā gatavo karameles?”, izgatavojot savu īpašo karameli.

10.10.

10.oktobrī 5.a un 5.d klases skolēni devās mācību ekskursijā  uz Dzelzceļa muzeju un Rīgas lidostu ,projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros. Ekskursijas laikā skolēni iepazinās ar šo jomu profesijām.

 

09.10.2018.

Uzņēmumu nedēļā, 9.oktobrī 8.a klases skolēni devās ekskursijā uz Jelgavu SIA “Signum”, Nr.8.3.5.9/16/I/001/ “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.
Skolēni apmeklēja ceļa zīmju ražotni “Signum”, kurā uzzināja, ka Kuldīgu “Signumā” dēvē par Rūķu pilsētiņu, jo pasūta mazas, nestandarta ceļa zīmes. Skolēni uzzināja par lāzergriešanu, kā arī par dažādu iekārtu funkcijām un izmaksām. Ekskursijas laikā iepazina tādas profesijas, kā metinātājs, grāmatvedis, inženieris, krāsotājs.

      

      

Š.g. 9.oktobrī notika Kuldīgas novada pasākums “Veru durvis uz vidusskolu”. Pasākuma ietvaros Kuldīgas Centra vidusskolā viesojās skolēni no Kuldīgas pilsētas un Kuldīgas novada skolām.

Kuldīgas Centra vidusskolā skolēniem tika sagatavota prezentācija par skolu, mācību programmām, pulciņiem, skolēnu aktivitātēm uc. Muzikālu priekšnesumu sniedza 12.klases skolnieces Nikola un Alma. Skolēniem bija orientēšanās pa skolu, kuras laikā varēja iepazīt skolu.

08.10.2018.

Š.g. 8.oktobrī 3.b klases skolēni un skolotāja Irina Hofmarka viesojās SIA “Lāči”, projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

Pasākuma vadītāja atraktīvi stāstīja par uzņēmuma dibināšanas ideju, uzņēmuma specifiku, par maizes tapšanas procesu un tradīcijām, par meistariem, amatu nosaukumiem un profesijām maizes ceptuvē. Skolēni iesaistījās dažādās aktivitātēs, piemēram, maizes kukuļu svēršanā, maizītes degustācijā.

Skolēnu uzzināja seno maizes cepšanas darba rīku nosaukumus. Skolēni praktiski piedalījās maizes, kliņģera un cepumu veidošanas procesā. Uzzināja, kā tiek gatavota rupjmaize pēc sentēvu receptes.

03.10.2018.

Šā gada 3 .oktobrī Kuldīgas Centra vidusskolas 5.a un 5.b klases skolēni viesojās SIA “Lāči”, projekta Nr. 8.3.5.0/16/i/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

Skolēniem bija iespēja doties uz maizes ceptuvi SIA “Lāči”. Nodarbība iesākās ar iepazīšanos, ceptuves vispārīgo apskati, kā arī iepazina maizes cepēju darba ikdienu un viņu darba rīkus. Ceptuves darbinieks pastāstīja, kādi profesiju pārstāvji strādā maizes ceptuvē, kā arī kur realizē savu produkciju. Darbnīcās skolēni, darbojoties komandā, veidoja bulciņas un saldo kliņģeri.

Izglītojošās ekskursijas – darbnīcas gaitā skolēni guva priekšstatu par profesiju daudzveidību, kas nepieciešama maizes cepšanas uzņēmuma veiksmīgai darbībai.

Pedagogs, karjeras konsultants – Inese Titova

              

               

29.05.2018.

    

Kuldīgas Centra vidusskolas pasākums “Profesiju karuselis”
Skolēni iepazinās ar 7 dažādu profesiju pārstāvjiem, viņu darba ikdienu, prasmēm un īpašībām, izglītības un darba iespējām šajās profesijās. Diskutēja par to, kā veidojas karjeras ceļš un kā pieņemt lēmumu.
Pasākums notiek projekta Nr. 8.3.5.0/16/ I/ 001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

 

10.04.2018.

Kuldīgas Centra vidusskolas 11. klases skolēni piedalījās Swedbank praktisko mācībstundu programmā ,, Dzīvei gatavs!” Mācību stundas vada bankas darbinieki, kur līdztekus mācību programmā paredzētās tēmas apgūšanai, ar praktisku uzdevumu palīdzību tiek sniegts priekšstats par kādu konkrētu profesiju, kurā attiecīgās zināšanas tiek izmantotas.

 

06.04.2018.

Kuldīgas Centra vidusskolas 12. klašu skolēnu tikšanās ar RTU Liepājas filiāles pārstāvjiem par izglītības iespējām.

 

 

04.04.2018.

Kuldīgas Centra vidusskolas 5. klašu skolēniem norisinājās pasākums ,, Iepazīsti profesiju.”, kura laikā skolēni apmeklēja Laimas muzeju, lai iepazītu tajā esošos procesus un pārstāvētās profesijas.  Pasākums notiek projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

 

04.04.2018.

Kuldīgas Centra vidusskolas 8. – 12. klašu interesenti apmeklēja VIA organizētu semināru par loģistikas nozares piedāvātajām karjeras iespējām.

 

06.03.2018.

Kuldīgas Centra vidusskolā 8. klašu un 11. klašu skolēniem norisinājās pasākums ,, Mans dzīves aicinājums.”, kura mērķis bija skolēniem iemācīties, kā izplānot un sasniegt savus mērķus. Nodarbību vadīja ,,Jauniešu akadēmijas Pacel Pasauli” vadītāja Dace Briede – Zālīte. Pasākums notiek projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

 

27.02.2018.

Kuldīgas Centra vidusskolā  10. – 11. kl. norisinājās pasākums ,,Kāds es esmu?”, kura mēķis bija skolēniem iegūt zināšanas, kā plānot sagatavošanās darbus savai izvēlētai nākotnes profesijai. Nodarbību vadīja ,,Jauniešu akadēmijas Pacel Pasauli” vadītāja Dace Briede – Zālīte. Pasākums notiek projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

 

 

16.02.2018.

Kuldīgas Centra vidusskolā norisinājās pasākums ,,KCV virtuves pavēlnieks”, kura laikā skolēni iepazinās ar pavāra profesiju. Noslēgumā skolēni viesojās restorānā ,,Bangerts”, lai iepazītos ar ēdināšanas iestādes vidi. Pasākums notiek projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

 

 

12.02.2018.

Kuldīgas Centra vidusskolas 11. klases skolēni piedalījās Swedbank praktisko mācībstundu programmā ,, Dzīvei gatavs!” Mācību stundas vada bankas darbinieki, kur līdztekus mācību programmā paredzētās tēmas apgūšanai, ar praktisku uzdevumu palīdzību tiek sniegts priekšstats par kādu konkrētu profesiju, kurā attiecīgās zināšanas tiek izmantotas.

 

05.02.2018.

Kuldīgas Centra vidusskolā 2. klasēm norisinājās pasākums ,, Es, mazais zinātnieks.”, kurā skolēnus iepazināja ar robotikas pamatzināšanām Kaspars Čabs. Pasākums notiek projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

 

26.01.2018.

Kuldīgas Centra vidusskolā 12. klasēs norisinājās  pasākums ,, Mana karjera žurnālistikā.” , kurā viesojās Monta Jakovela. Pasākums notiek projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

 

 

19.01.2018.

Kuldīgas Centra vidusskolā uz absolventu dienu ieradās absolventi, lai tiktos ar vidusskolas skolēniem un dalītos savā pieredzē, kā arī piedalījās diskusijā ,, Vai viegli būt jaunam?”

 

08.12.2017.

Kuldīgas Centra vidusskolas 11. klases skolēni piedalījās Swedbank praktisko mācībstundu programmā ,, Dzīvei gatavs!”Mācību stundas vada bankas darbinieki, kur līdztekus mācību programmā paredzētās tēmas apgūšanai, ar praktisku uzdevumu palīdzību tiek sniegts priekšstats par kādu konkrētu profesiju, kurā attiecīgās zināšanas tiek izmantotas.

 

 

07.11.2017.

Kuldīgas Centra vidusskolas 1. – 4. klašu skolēniem notika pasākums ,, Ko dara pasākuma organizētājs un vadītājs?”. Pasākums notiek projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

 

07.11.2017.

Kuldīgas Centra vidusskolas 9. klašu skolēni piedalījās Kuldīgas novada organizētajā pasākumā ,,Informācijas diena 9.klašu skolēniem PIKC Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikumā”.

 

03.11.2017.

Kuldīgas Centra vidusskolā interesentiem no vidusskolas norisinājās pasākums “Millenium paaudze darba pasaulē” , kurā uzstājas lektore Z. Rubene. Pasākums notiek projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

 

30.10.2017.

Kuldīgas Centra vidusskolā pie 1. – 4. klašu skolēniem viesojās stikla pūtēji no Ventspils, kuri stāstīja par stikla pūtēja profesiju un rādīja stikla pūšanas paraugdemonstrējumus.

 

 

26.10.2017.

Kuldīgas Centra vidusskolas skolēni piedalījās seminārā ,, Uzdrīksties uzvarēt” Rīgā!

 

 

18.10.2017.

Kuldīgas Centra vidusskolas 7.a un 7.b klase devās ekskursijā uz uzņēmumu ,,Lāči”, lai iepazītos ar tajos esošajiem ražošanas procesiem un tajos nepieciešamajām profesijām. Ekskursija tika īstenota ar projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” atbalstu.

18.10.2017.

Kuldīgas Centra vidusskolas 7.a un 7.b klase devās ekskursijā uz lidostu ,,Rīga”, lai iepazītu  lidostas darbinieku darba ikdienu, darba specifiku un uzzinātu kādas prasmes un rakstura īpašības nepieciešamas, lai veiktu šo darbu.. Ekskursija tika īstenota ar projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” atbalstu.

29.09.2017

Kuldīgas Centra vidusskolēniem norisinājās tikšanās ar Ventspils augstskolu (VeA)Informāciju tehnoloģiju fakultāti (ITF)

Kuldīgas Centra vidusskolēniem norisinājās tikšanās ar Ventspils augstskolu (VeA)Informāciju tehnoloģiju fakultāti (ITF).

VeA ITF vizītes laikā:

1. Skolēnus iepazīstināja ar VeA ITF studiju programmām, studiju dzīvi, karjeras iespējām;

2. IT nozares pārstāvju prezentācija un demonstrācija ar praktiskiem piemēriem, parādot skolā apgūstamās mācību vielas nepieciešamību;

3. Konkurs skolēniem.

16.10.2017

Karjeras iespējas iekšlietu un aizsardzības jomās

Kuldīgas Centra vidusskolas skolēni piedalījās VIAA organizētajā seminārā ,,Karjeras iespējas iekšlietu un aizsardzības jomās”.

 

norisinājās Kuldīgas novada pasākums ,,Uzņēmumu dienas” , kurā piedalījās visas Kuldīgas novada 8. klases, tajā skaitā Kuldīgas Centra vidusskolas 8.a, 8.b, 8.c un 8.d klase!