Ekoskolu programmas koordinatore:

Rūta Beltiņa

He, hei! Esam izveidojuši speciālu logo VIDEI. Tagad skolas vides aktualitātes, notikumi, svarīgās lietas vairāk tiks atspoguļotas Instagram kontā, Kuldīgas Centra vidusskola VIDE. Nāc, atrodi, pieseko un esi kopā ar mums arī Instagram lietotnē!

Ekoskolas mērķi 2020./2021.m.g.

Veicot ikgadējo vides novērtējumu, šī gada Ekoskolas tēma ir “Klimata pārmaiņas”.

Šajā mācību gadā ir izvirzīti šādi mērķi:

ZINI

  • Gūt priekšstatu par klimata pārmaiņām – cēloņiem un sekām;
  • veikt sabiedrības informēšanas pasākumus par klimata pārmaiņu cēloņiem, sekām un darbībām, kā tās mazināt.

DOMĀ

  • Izvērtēt skolas ekoloģiskās pēdas nospiedumu;
  • izstrādāt ieteikumus ekoloģiskās pēdas nospieduma mazināšanai.

DARI

  • Sāc ar sevi – mainīt savus ikdienas paradumus, lai mazinātu klimata pārmaiņu izpausmes;
  • Kuldīgas Centra vidusskolas mobilitātes dienas – izvēlies dabai draudzīgākus pārvietošanās veidus.

Ekopadome:

Ginta Jasinska – koordinatore, Laura Zariņa – skolotāja

Viktorija Dravniece (5.b), Ernests Šimpermanis (5.b), Matīss Gertke (5.c), Lauma Gabriela Kurzemniece (5.c), Ilze Freimane (6.a), Aleksandrs Vaskops (6.b), Amanda Bredovska (6.c), Kārlis Rūķis (6.c), Edijs Vitomskis (7.a), Kristija Anna Sprūde (7.a), Niks Bartkevičs (7.a), Alise Ābolte (7.b), Katrīna Stjopočkina (7.b), Raivo Ruņģevics (7.c), Anete Rūtenberga (7.c), Rodrigo Reimanis (7.d), Lauma Raituma-Šāvēja (7.d), Toms Veigelts (8.a), Dāvis Drukmanis (8.a), Sofija Grēta France (8.b), Denīze Solomahina (9.a), Elizabete Savoņi (9.a), Janita Antipina (9.b), Ance Špicere (9.b), Ailija Garoza (9.c), Marta Paegle (9.c), Alise Dagnija Skudika (9.c), Roberts Šķēle (9.c), Kristīne Zariņa (9.c), Megija Vaselāne (10.), Lilu Martina Šimpermane (10.), Monta Bērziņa (11.m), Krists Kritiāns Roze (11.m), Anete Ella Bērziņa (11.v), Rebeka Rīna (11.v), Krista Brasla (12.mv), Ance Fogele (12.mv)

Silto džemperu nedēļa

No 9. līdz 12. februārim Kuldīgas Centra vidusskolā norisinājās “Silto džemperu nedēļa”. Jā – nedēļa, nevis diena! Šajā laikā aicinājām KCV saimi domāt par mūsu ietekmi uz klimatu, samazinot istabas temperatūru par 1 – 2°C un uzvelkot savu mīļāko silto džemperi.

Priecājamies par atsaucību! Lūk, varat redzēt ieskatu, kā “Silto džemperu nedēļa” notika mūsu skolā – mūsu mājās.

KCV Mobilitātes diena

Lai rūpētos par apkārtējo vidi un mazinātos klimata pārmaiņas, katram jāsāk ar sevi. Tāpēc Kuldīgas Centra vidusskolas Ekopadome aicina skolēnus un darbiniekus š.g. 14.oktobrī izvēlēties dabai draudzīgāku pārvietošanās veidu – velo, pārvietošanos ar kājām vai, ja jāmēro tālāks ceļš, iespēju robežās izvēlēties sabiedrisko transportu vai ar vienu auto braukt vairākiem uz skolu kopā.

Iemūžini savu dalību KCV Mobilitātes dienā, foto sūti Ekoskolas koordinatorei Gintai Jasinskai.

Esi atbildīgs – rūpējies par vidi!

2019./2020.m.g.

Gada tēma – Skolas vide un apkārtne

Veicot skolas vides novērtējumu un izvērtējot jūsu iesniegtās anketas, šī gada tēma ir visiem tuva – Skolas vide un apkārtne.

Skolas mērķi ir apskatāmi pie Ekoskolas ziņojumu dēļa 4.stāvā.

Ja vēlies uzlabot skolas vidi un apkārtni, nāc un pievienojies Ekopadomes sastāvam! Kā arī, ja tev ir kādi ieteikumi, kā mēs varam kopīgi padarīt savu ikdienu patīkamāku, izsaki savas idejas Ekopadomei un Ekoskolas koordinatorei.

KOPĀ CENŠOTIES VARAM!

04.11. – 10.11. visā Latvijā norisinās Rīcības dienas. Šī gada tēma ir “Par nākotni bez klimata krīzes”.

Ekopadome aicina:

1. šīs nedēļas laikā (un, protams, ne tikai) iespēju robežās izmantot Zaļo klasi un pavadīt mācību stundas svaigā gaisā (kā jau mēs zinām – nav sliktu laikapstākļu, ir tikai nepiemērots apģērbs);

2. uz skolu braukt kopā ar kolēģiem, skolēniem, kaimiņiem….;

3. atbalstīt akciju “Brokastu ģeogrāfija”;

4. izmērīt savas ģimenes ekoloģiskās pēdas nospiedumu jeb ietekmi uz klimatu, pārdomāt savas ikdienas gaitas un ieradumus;

5. sākumskolas skolēnus piedalīties radošajā darbnīcā “Plastmasas pudeļu otrā dzīve”;

6. popularizēt savas videi draudzīgās darbības skolas sociālajos tīklos.

“Brokastu ģeogrāfija” ir akcija, kas norisināsies skolā nākamās nedēļas laikā. Lūgums, skolotāji, veltiet laiku skolēnu pētniecības, analītikas un radošās pašizpausmes prasmju attīstīšanai. Vispiemērotākās mācību stundas, mūsuprāt, ir mājturība un tehnoloģijas, sociālās zinības, dabaszinības, klases stunda, kuru laikā skolēni varētu pētīt to, ko viņi ik rītu ēd brokastīs, un no kurienes šie produkti ir “ceļojuši”.

Mēs būtu bezgala priecīgi, ja šie darbiņi tiktu glīti noformēti, lai pēc tam tos izliktu vienotā izstādē, kur citi skolēni un klasesbiedri tos varētu apskatīt un izpētīt. Darbi var būt anonīmi.

Savas ģimenes ekoloģiskās pēdas nospiedumu gan jūs, skolotāji, gan skolēni kopā ar ģimenēm var noskaidrot, aizpildot tiešsaistē pieejamo formu, un katrs individuāli izvērtēt rezultātus. Taču mēs aicinām ar rezultātiem padalīties sociālajos tīklos. Protams, vietnes, kurās to var izdarīt ir vairākas, taču aicinām izmantot Pasaules dabas fonda izstrādāto formu: http://www.pdf.lv/klimats/.

Radošās darbnīcas “Plastmasas pudeļu otrā dzīve” laiks tiks precizēts, taču orientējoši tā varētu būt piektdiena, 8.novembris, plkst. 12:20. Aicināti 1.-4. klašu interesenti. Līdzi jāņem lietota, tīra plastmasas pudele (izmēram nav nozīmes), dekori (pērlītes, auduma gabaliņi, lentītes, spīdumiņi utt.), līme, šķēres. Dekorus vēlams īpaši šim gadījumam nepirkt, bet izmantot tos, kas palikuši pāri no citiem rokdarbiem.

Publicējot savus darbiņus sociālajos tīklos lūgums lietot tēmturi #klimatakrīzeinē .

16. septembrī Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē notika ikgadējā Ekoskolu apbalvojumu piešķiršana. Arī Kuldīgas Centra vidusskola saņēma Latvijas Ekoskolas sertifikātu.

 

Kuldīgas Centra vidusskolai ir piešķirts LATVIJAS EKOSKOLAS NOSAUKUMS

Pasaules Ūdens dienas konkursi

22.martā visā pasaulē atzīmēja Ūdens dienu, kurā visa pasaules sabiedrība tiek aicināta pievērst uzmanību ūdens resursu pieejamībai un racionālai izmantošanai.

Pasaules Ūdens dienas ietvaros Ekoskola organizēja dažādus konkursus vairākām klašu grupām.

1.-2.klašu skolēniem tika organizēts klātienes konkurss “Kas tas ir – ūdens?”, kurā piedalījās 5 komandas 4 skolēnu sastāvā. Konkursā skolēni pierādīja, ka spēj sadarboties un strādāt komandā, būt vērīgi, atjautīgi un veikli.

Konkursa uzvarētāji:

1.vieta – 2.a klases komandai;

2.vieta – 1.c klases komandai;

3.vieta – 2.b klases komandai.

3.-4.klašu skolēniem tika organizēts zīmējumu konkurss “Uzzīmē ūdeni!”, kura ietvaros tika iesniegti 58 zīmējumi. Tie bija pārdomāti, krāsaini un uz ūdens resursu taupīšanu mudinoši. Lielā konkurencē:

1.vieta – Ancei Gūtmanei (4.a)

2.vieta – Danielam Dzirko (4.a)

3.vieta – Martam Robertam (4.a)

Pateicības saņēma:

Kristaps Garoza (4.a)

Erlends Freibergs (4.a)

Paula Bērziņa (4.a)

Līna Lange (4.a)

Toms Umbraška (4.c)

Līva Buliņa (4.c)

5.-8.klašu skolēni piedalījās radošo darbu konkursā “Esi atbildīgs – taupi ūdens resursus!”, kura ietvaros tika saņemti maketi, dzejoļi, plakāti, praktiski ieteikumi ūdens resursu taupīšanai gan skolā, gan mājās.

Konkursa laureāti:

1.vieta – Laima Raituma (5.a)

2.vieta – Rūdolfs Saulgriezis (6.b)

3.vieta – Uģis Spuļģītis (5.c)

Pateicības saņēma:

Raivo Ruņģevics (5.c)

Gabriēla Bērtulsone (5.a)

Edijs Vitomskis (5.a)

Kristija Anna Sprūde (5.a)

Neklātienes konkursā “Pa lāsītei vien” piedalījās 9.-12.klašu skolēni. Konkursa jautājumi bija gan par ūdens daudzumu mūsos, mūsu pārtikā, gan radoši.

1.vieta – Sabīne Liepiņa (9.d)

2.vieta – Anete Branta (10.mv)

3.vieta – Akvelīna Klampe (10.mv)

Globālās rīcības nedēļa

Globālās rīcības nedēļas ietvaros, mēs, Kuldīgas Centra vidusskola uzsākam iniciatīvu “Jā, mēs varam!” Aicinām ikvienu pievienoties mums un atteikties no balonu, gaismas laternu u.c. plastmasu saturošu priekšmetu palaišanas gaisā! Esam atbildīgi!
Ja vēlies ar savu skolu/uzņēmumu/iestādi atbalstīt mūsu uzsākto iniciatīvu, atsūti mums – PIEDALĀMIES , uz e-pastu kcvvide@gmail.com, vai tepat komentāros un pievienosim jūsu logo mūsu manifesta sienai!