Kultūrizglītības programma “Latvijas skolas soma” ir lielākā valsts simtgades dāvana vairāk nekā 200 000 Latvijas bērniem un jauniešiem. Tās mērķis ir, sākot ar 2018. gada septembri, nodrošināt katram mūsu valsts skolēnam iespēju vismaz vienu reizi mācību semestra laikā klātienē iepazīt Latviju mākslas un kultūras norisēs (mūzikā, teātrī, dejā, cirkā, vizuālajā mākslā, kino, arhitektūrā, dizainā, materiālajā un nemateriālajā kultūras mantojumā, literatūrā un grāmatniecībā), tai skaitā izzināt Latvijas valstiskuma attīstības un saglabāšanas liecības, kultūras vērtības un laikmetīgās izpausmes, vēsturisko mantojumu, kas saistītas ar mācību un audzināšanas darba saturu.

Latvijas SKOLAS SOMAS norises Kuldīgas Centra vidusskolā

15.oktobrī programmas Latvijas SKOLAS SOMA ietvaros 11.m un 11.v klases skolēni piedalījās radošā darbnīcā “Mana runa pārliecina” kopā ar pieredzējušu pasākumu vadītāju un improvizatoru Krišjāni Berķi. Šajā publiskās runas radošajā darbnīcā, caur smiekliem un jokiem skolēni apguva publiskās uzstāšanās mākslas pamatprincipus. Iepazinās ar stratēģijām, kā risināt galvenos publiskās uzstāšanās problēmjautājumus:
*baiļu pārvarēšana
*ķermeņa valoda
*publikas intereses noturēšana
*satura veidošana.
Jaunieši guva praktisku pieredzi uzstājoties un demonstrējot savas prasmes.
Skolēni radošo darbnīcu ļoti novērtēja, atzīstot, ka prasmes noderēs aizstāvot Zinātniski pētniecisko darbu.

29.septembrī 4.a klase programmas “Latvijas Skolas soma” ietvaros devās uz Z/S “Nornieki”, kur radošajā darbnīcā iepazina dzīvi laukos – uzzināja visu par strausu un kazu audzēšanu, un no strausa spalvām izgatavoja dekoru.

 

7.05.

Kuldīgas vecpilsētas kultūrainava Ventas senlejā.5.a klases skolēni vēro putnus R. Rekmaņa vadībā. (“Latvijas SKOLAS SOMA”)

26.03.

1.-3.kl. skolēni devās braucienā uz Aizputi, lai piedalītos radošajās muzejpedagoģijas nodarbībās. Kamēr cepās pašu skolēnu gatavotie ūdenskliņģeri, aktīvi tika dziedātas tautasdziesmas un runāts par Latvju rakstu zīmēm. Katram bija iespēja pagatavot sev draudzības rokassprādzi.

22.03.

9.a klase iniciatīvas “Skolas soma” ietvaros apmeklēja Ziemassvētku kauju muzeju Tīreļpurvā.

28.02.

8.a un 8.b kl. Liepājā noskatījās izrādi “Liepāja- Latvijas galvaspilsēta”.

18.02.

Leļļu teātra “Tims” koncertprogramma 1.-3.kl.skolēniem.

30.01.

Tematiskā nodarbība “Gaismas efektu izmantojums latvisko vērtību popularizēšanā” (Kuldīgas darbnīcas)

  

11.12.

Ziemassvētku ieskaņas koncerts 10.-12.kl.

6.12.

Filma Latvijas simtgadei “Saule brauca debesīs”

4.12.

Kino muzeja nodarbības 7.kl.

22.11.

Latvijas SKOLAS SOMAS ietvaros 11.m un 11.v apmeklēja Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zāli “Arsenāls” un Latvijas Nacionālās operas un baleta operizrādi “Karmena”.

16.11.

Koncerts patriotiskās noskaņās, grupa “Suitu dūdenieki”

 

2.11.

Pirmā pasaules kara piemiņu vietas (Tīreļpurvs, Ziemassvētku kauju muzejs “Mangaļi”)

19.10.

Kuldīgas Dzīvā muzeja apmeklējums

   

09.10.

Filma Latvijas simtgadei “Homo novus”.

 

4.10.

Muzejpedagoģijas nodarbības 5.-6.kl.

27.09.

27.septembrī 4.b un 4.c kl. ar “Latvijas skolas somas”atbalstu devās uz Latvijas valsts mežu dabas parku Tērvetē.

  

26.09.

26.septembrī 6.b klase ar “Latvijas skolas somas”atbalstu devās uz Ventspili, kur viesojās zinātnes un tehnoloģijas muzejā “Kurzemes Democentrs”.